SIMONA HALEP – SU WEI HSIEH 6-2 6-0 | Simona incepe in forta sezonul pe iarba! Victorie fara probleme la Eastbourne: cu cine joaca in optimi

SIMONA HALEP – SU WEI HSIEH 6-2 6-0

GAME! SET! MECI! Simona Halep castiga rapid primul meci pe iarba al sezonului dupa 55 de minute de joc! Romanca a reusit lovituri incredibile in partida cu Su Wei Hsieh si va juca in continuare cu Polona Hercog.

Setul 2

5-0 Simona face inca un BREAK si va servi pentru meci!
4-0
 Simona isi face serviciul la 0 si se apropie de victorie
3-0 BREAK Simona! Halep castiga din nou pe serviciul adversarei si se distanteaza inca din startul setului!
2-0
Simona are un game mai dificil la serviciu, insa in cele din urma romanca reuseste sa castige pe propriul serviciu!
1-0 BREAK la 0 Simona! Halep incepe in forta si setul al doilea!

Setul 1

6-2 SET HALEP! Simona inchide prima mansa a partidei cu un game la 0!
5-2 Hsieh isi face serviciul, insa Simona va servi pentru set!
5-1
Simona face cinci game-uri la rand si e aproape sa inchida primul set!
4-1 BREAK Halep! Simona se distanteaza in primul set!
3-1
Simona isi face serviciul fara probleme si face un game la 0
2-1 Inceputul greoi de partida este compensat de Simona cu un BREAK!
1-1
Simona e nevoita sa salveze doua mingi de break inca din primul game la serviciu al meciului! In cele din urma, Halep isi adjudeca game-ul
0-1 Jucatoarea din Taipei a castigat primul game, pe propriul serviciu, la 15.

Simona Halep incepe sezonul pe iarba la Eastbourne, acolo unde intra in competitie din turul al doilea. Prima adversara a romancei va fi Su Wei Hsieh.
Meciul este programat la ora 20:00, ora Romaniei.
Su Wei Hsieh este cea care a eliminat-o pe Simona Halep anult trecut la Wimbledon.
Sportiva din Taipei a ajuns in turul al doilea la Eastbourne dupa ce a invins-o in runda inaugurala pe Camila Giorgi din Italia, cu scorul de 6-3 4-6 6-4, dupa o partida care a durat doua ore si 14 minute.

Halep – Hsieh, 1-1 la intalniri directe

Simona Halep si Su Wei Hsieh s-au intalnit de doua ori in cariera, iar scorul este 1-1.

Prima intalnire dintre cele doua a avut loc in 2013, in primul tur de la Cincinnati, acolo unde romanca s-a impus cu 6-7 6-1 6-2.

Cel mai recent meci dintre cele doua a avut loc anul trecut, la Wimbledon, cand jucatoarea din Taipei a eliminat-o pe Halep in turul al 3-lea, cu scorul de 3-6 6-4 7-5.

Sursa: sport.ro