ROMÂNIA – SUEDIA 1-0 // Rotariu, cel mai bun de pe teren! Doi „tricolori” au avut prestații dezamăgitoare

Naționala României s-a impus cu 1-0 în amicalul cu Suedia, disputat la Craiova, pe stadionul „Ion Oblemenco”.

Cel mai bun „tricolor” a fost marcatorul golului decisiv, Dorin Rotariu. Intrat în minutul 54, mijlocașul a înscris în minutul 57. Rotariu a primit nota 8 din partea Gazetei Sporturilor, cea mai mare notă a meciului. O evoluție bună a avut și Nicolae Stanciu, care a primit nota 7.

Cei mai slabi jucători ai României au fost Alex Chipciu și Paul Anton. Cei doi au fost notați cu 5.

Cea mai mică notă a meciului a primit-o Hult, fundașul stânga al suedezilor, driblat ușor de Rotariu la gol. Acesta a luat 4.

Selecționerul Cosmin Contra a fost notat cu 7.

Sursa: gsp.ro